Наръчник за избор на гофретник Гофретите не са просто ядене, а направо тържество. Невъзможно е да не се усмихнеш, когато…
Гофретите не са просто ядене, а направо тържество. Невъзможно е да не се усмихнеш, когато мислиш за онези пухкави лакомства, покрити с плодове и гарнирани с бита сметана. Когато имате гофретник, всеки ден може да бъде специален. Въпреки това, с толкова много различни модели, които трябва да разгледате, как да изберете правилния гофретник за вас?
Самостоятелният гофретник е това, което искате да изберете. Един с незалепващо покритие ще улесни както готвенето, така и почистването, но гофретник с контрол на температурата ще ви позволи да отговаряте за текстурата на вафлата. За начинаещите индикаторните лампички и дръжките с хладно докосване са много желателни.
Ако искате някои експертни съвети за направата на гофрети или искате да разгледате по-подробно други полезни функции, продължете да четете. Ако вече сте доста сигурни за това, от което се нуждаете в гофретника, разгледайте нашите препоръки, за да намерите най-доброто си съответствие, за да можете да го закупите още днес.
На пазара ще откриете две основни разновидности на гофретник: самостоятелен електрически гофретник или гофретник за котлон.
Електрическите гофретници са самостоятелни уреди, които се включват в контакта. Готвите гофретите си върху плочи за готвене в метален или пластмасов корпус и често можете да контролирате температурата и изпичането. Това определено е най-популярният – и може би най-лесният и удобен – тип гофретник.
Гофретникът за готварски котлон е по същество шарнирен чифт плочи за готвене, които се закрепват заедно. За да направите гофрети, поставяте тестото в съда и го поставяте на печката, обръщайки го, за да готвите и двете страни. Ето как хората са правили вафли преди да съществуват електрическите гофретници, а някои хора, които са израснали, правейки ги по този начин, може да предпочетат модел за котлон.
Като цяло обаче гофретниците за котлон са много по-малко популярни от техните електрически колеги, тъй като изискват повече усилия с ръце и е по-трудно да се сдобиете с перфектно приготвена гофрета.
Тъй като днес не е често използван вид гофретници, това ръководство ще се съсредоточи върху електрическите гофретници.
Повечето гофретници правят или кръгли, или квадратни гофрети. Някои модели обаче правят гофрети във формата на анимационни герои или животни, което може да бъде забавно за децата или младите по сърце. Не трябва да откривате забележима разлика във вкуса или текстурата, така че изберете, каквото предпочитате.
Предпочитаме гофретници, които ви позволяват да контролирате температурата, на която се пекат гофретите. Като цяло, по-високата температура ще доведе до по-изпечена гофрета, докато по-ниската температура ще доведе до по-мека.
Гофретниците с променливи настройки на температурата улесняват обслужването на различни предпочитания.
Плочите за печене на гофретниците са повърхности, подобни на решетка, върху които поставяте тестото. Повечето са от алуминий, с незалепващо покритие. Това е така, защото гофретите са склонни да залепват върху плочите, така че използването на материал без незалепващо покритие ще завърши със сълзи, разкъсани гофрети и някои трудни за измиване плочи.
Ако сте напълно против да използвате съдове за готвене с незалепващи покрития, можете да намерите шепа производители на гофретници за котлон, направени от чугун, които (с някои внимателни подправки) могат да бъдат също толкова незалепващи, колкото тефлоновите.
Някои гофретници могат да се справят само с една гофрета наведнъж, докато други могат да правят четири или повече. Това означава, че онези гофретници, които правят само по една гофрета, понякога правят една изключително голяма гофрета, разделена на четири сегмента. Така че, както и да разгледате броя на гофретите, които моделът, който разглеждате, може да направи, разгледайте размера на всяка гофрета.
Гофретниците с индикаторни лампи са изключително полезни, особено ако сте нови в печенето на гофрети и не сте съвсем сигурни колко време отнемат да се изпекат.
Моделите, които предлагат тази функция, обикновено имат две индикаторни лампички, една, която ви казва кога уредът се е загрял достатъчно за употреба и една, която ви казва кога са готови гофретите. Някои дори издават звуков сигнал, когато времето за готвене изтече, което означава, че не е нужно да стоите наоколо, втренчени в него, за да видите кога вашите гофрети са готови.
– Едновременно печене на 4 бр. гофрети
– с незалепващо покритие
– С контролна лампа
Тип контролен панел | Механичен |
Функции | Температурен контрол |
Ключови характеристики | Студена при допир ръкохватка Незалепваща вътрешна повърхност |
Подобно ревю: Най-добрите перални
ЗА ЕЛЕКТРОННИТЕ ЦИГАРИ Електронната цигара е електронно устройство със самостоятелно захранване – сменяема или постоянна батерия. Това устройство се използва… Прочетете още
Наръчник за избор на буре (бъчва) Всеки познавач на ракията знае, че отлежалите напитки винаги са по-добри, но със сигурност… Прочетете още
НАРЪЧНИК ЗА ИЗБОР НА ФОТОАПАРАТ ЗА МОМЕНТНИ СНИМКИ Привлекателността на мигновената филмова фотография никога не е загивала, дори в дигиталната… Прочетете още